Pravidla závodu a pokyny

Datum konání

sobota 23. září 2017 – 8:00 až 15:40, více informací na stránce Program

Centrum závodů

Prostor před Chrámem svaté Marie Sedmibolestné (Vrch Cvilín, Krnov)
viz. níže Mapa

Startovné

do 31. 7. 2017: 290 Kč, do 31. 8. 2017: 350 Kč

do 15. 9. 2017: 100 Kč (bez startovního balíčku)

na místě: 150 Kč (bez startovního balíčku)

Počet startujících

Je limitován na 300 závodníků.

Kategorie

Muži-Open věkově neomezeno
Muži-Veteráni ročník 1976 a starší
Ženy-Open věkově neomezeno
Ženy-Veteránky ročník 1981 a starší
Dívky a Hoši
(Dětský závod)
ročník 2002 a mladší

Více o registraci

Soutěž týmů

Jedná se o vložený a neoficiální závod. Závodníci mohou v rámci své registrace vytvořit tříčlenné týmy. Každý člen týmu musí být registrován do závodu jednotlivců a jeho nejlepší čas dne se započítává i do závodu týmů. Pořadí týmů je dáno součtem časů jejich členů. Pokud chcete mít svůj tým, je třeba jej nejdříve vytvořit a až poté se registrovat jako jednotlivec.

Založení týmu

 • První člen týmu (po kliknutí na REGISTROVAT → záložka REGISTRACE TÝMU) vytvoří tým. Zvolí jméno a PIN týmu.
 • Jméno a PIN týmu zadají všichni 3 členové týmu při registraci do závodu jednotlivců.

Týmy soutěží bez rozlišení věku a pohlaví.
Není povinné tým zakládat.

Dětský závod

Proběhne mezi 12:00 – 12:30 – všichni účastníci budou odměněni diplomem a cílovou odměnou. Účast na dětském závodu je limitována věkem do 15 let. Všechny děti absolvující trať budou znovu pozváni na pódium a odměněny drobným dárkem při slavnostním vyhlášení výsledků. Registrace do dětské kategorie je možná v den závodu (prezentace ideálně do 11:30) nebo předem na stránce Registrace na Dětský závod. Registrační poplatek v dětské kategorii je dobrovolný a bude možné jej uhradit při prezentaci před závodem. „Výtěžek z tohoto startovného bude v rámci společenské odpovědnosti věnován na sportovní aktivity mladého krnovského nevidomého běžce Luboše Vachutky.“

Plánek centra závodu

Pravidla závodu

Jediným kritériem pro vyhodnocení výsledků v kvalifikaci je čas, měřený automaticky elektronickým čipem, který je součástí startovního čísla – každý závodník je povinen si pevně připevnit tento čip před svým startem. Startovní čísla a čipy jsou nepřenosné. Není dovoleno použití čipu jiným závodníkem. Pořadí ve vyřazovacích soubojích určuje hlavní rozhodčí.

Běžecký koridor je vymezen šíří schodů, není povoleno běžet mimo schody. Není možné používat trekingové hole či jiné pomůcky. Závodníci dbají bezpečnosti své i soupeřů a vyhýbají se jakékoliv kolizi.

Koncept závodu – vyřazovací souboje:

 1. kolo kvalifikace 10:00 – 10:25
 2. kolo kvalifikace 10:45 – 11:05

Všichni závodníci startují v 10 s intervalech na základě pokynů startéra. V obou kolech kvalifikace je rozhodující dosažený čas.

Muži Open

z 1. kola kvalifikace postoupí 16 nejrychlejších podle času rovnou do osmifinále. Ostatní běží 2. kolo kvalifikace, ze kterého postoupí dalších 16 do osmifinále.

Ženy Open  

z 1. kola kvalifikace postoupí 8 nejrychlejších podle času rovnou do čtvrtfinále. Ostatní běží 2. kolo kvalifikace, ze kterého postoupí dalších 8 do čtvrtfinále.

Muži Veteráni    

z 1. kola kvalifikace postoupí 8 nejrychlejších podle času rovnou do čtvrtfinále. Ostatní běží 2. kolo kvalifikace, ze kterého postoupí dalších 8 do čtvrtfinále.

Ženy Veteránky   

z 1. kola kvalifikace postoupí 4 nejrychlejší podle času rovnou do semifinále. Ostatní běží 2. kolo kvalifikace, ze kterého postoupí další 4 do semifinále.

Pozn. Pokud se závodník rozhodne vyřazovacích soubojů neúčastnit, oznámí toto hlavnímu rozhodčímu /řediteli závodu a pořadí bude o jeho místo posunuto.

Všichni postupující jsou v rámci své kategorie seřazeni dle času dosaženého v kvalifikaci. Závodníkovi, který běžel 2 kola kvalifikace, se počítá rychlejší čas z obou kol. Podle pořadí závodníků jsou sestaveny čtveřice pro vyřazovací boje (např. pro kategorii Muži Open tvoří první čtveřici závodníci na 1. – 16. – 17. – 32. místě; druhou čtveřici pak závodníci na 2. – 15. – 18. – 31. místě apod.)

Vyřazovací část tvoří osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, malé a velké finále. Do dalšího kola postupují vždy první dva závodníci z každého běhu. Pořadí v cíli stanoví hlavní rozhodčí – umístění závodníků v cíli je stanoveno podle pořadí, v němž protne hruď závodníka svislou rovinu proloženou cílovou čarou, která je položena cca 50 cm za hranou posledního schodu.

Závodníci, kteří postoupili ze semifinále, běží velké finále. Závodníci, kteří byli v semifinále vyřazeni, běží malé finále.

Výsledky

Průběžné výsledky budou promítány a vyvěšovány v centru závodu, také je možnost výsledky sledovat on-line v přímém přenosu na webu závodu. Závodník ihned po skončení kvalifikace / vyřazovacím kole zjistí, zda postupuje do dalšího kola. Konečné výsledky budou bezprostředně po skončení závodu k dispozici v centru závodu a na internetu.

Vyhlášení vítězů

Proběhne ihned po vyhodnocení výsledků (předběžně mezi 15:20 a 15:40).

Ceny

Budou vyhodnoceni čtyři nejlepší závodníci v každé kategorii (velké finále), kteří obdrží věcné ceny v celkové hodnotě 20 000 Kč.

V dětské kategorii budou vyhlášeni všichni účastníci a obdrží drobný dárek.

Organizační zajištění

Upozornění

Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí. Bezplatná lékařská pomoc je poskytována pouze po doběhu v centru závodu. Následující lékařskou pomoc si každý účastník hradí ze svého zdravotního pojištění.

Organizace místa závodu

   Centrum závodů

Prostor před Chrámem svaté Marie Sedmibolestné (Vrch Cvilín, Krnov) – 50°04’48.7″N 17°43’16.3″E

více informací o místě závodů na stránce Vrch Cvilín

   Parkování

Na hřišti u SVČ – 50°05’09.7″N 17°42’44.0″E, případně v přilehlých ulicích (prosím dodržujte pokyny pořadatelů). Vzdálenost SVČ od centra závodu je 1 km, převýšení 120 m! Parkování na vrchu Cvilín není možné. Nevyužívejte prosím ani parkoviště hotelu Cvilín, pakliže nejste v hotelu ubytovaní!

Občerstvení

 • V centru závodu bufet – studené a teplé nápoje, rychlé občerstvení.
 • Vyhlášené domácí cvilínské bramboráky
 • Výborná káva z mobilní kavárny Kávové zrnko
 • Čepovaná Nachmelená opice – Schodařský ležák 11°
 • Restaurace hotelu Cvilín – cca 100 m od centra závodu.
 • Hospůdka Cvilínka – bezprostředně u startu závodu pod Cvilínskými schody.
 • Součástí každého startovního balíčku je láhev vody, pitný režim závodníkům zdarma po každém běhu bude zajištěn.

Lékař

Profesionální lékařská služba v centru závodu.

WC

V prostoru centra závodu mobilní WC.

Převlékání

V party-stanech v centru závodu, případně individuálně (v autech…).