fbpx

Pravidla závodu a pokyny

Pravidla 8. ročníku Cvilínských schodů – 21. 9. 2024

Datum konání

sobota 21. září 2024 – 8:00 až 15:30, více informací na stránce Program

Centrum závodů

Prostor před Chrámem svaté Marie Sedmibolestné (Vrch Cvilín, Krnov)
viz. níže Mapa

Startovné

250 Kč (základní startovné) do 15. 9. 2024

300 Kč (základní startovné) na místě (VELMI OMEZENÁ KAPACITA)

500 Kč (se startovním balíčkem) do 15. 9. 2024

Počet startujících

Je limitován na 300 závodníků.

Kategorie

Muži-Open věkově neomezeno
Veteráni ročník 1983 a starší
Ženy-Open věkově neomezeno
Veteránky ročník 1988 a starší
Hoši – závodní kategorie ročník 2009 a mladší
Dívky – závodní kategorie ročník 2009 a mladší
Rodinný běh
(hromadný výběh pro rodiny s dětmi do 15 let)
Více o registraci

Soutěž týmů

Jedná se o vložený a neoficiální závod. Závodníci mohou v rámci své registrace vytvořit tříčlenné týmy. Každý člen týmu musí být registrován do závodu jednotlivců a jeho nejlepší čas dne se započítává i do závodu týmů. Pořadí týmů je dáno součtem nejlepších časů jejich tří členů.

Pokud chcete mít svůj tým, je třeba při registraci zadat název týmu do kolonky „Jméno týmu“. Každý člen, který chce být ve vašem týmu, musí toto jméno týmu vyplnit.

Povinný počet členů v týmů jsou tři.
Týmy soutěží bez rozlišení věku a pohlaví.
Pro soutěž jednotlivců, není nutné tým zakládat.

Rodinný běh – hromadný výběh pro rodiny s dětmi

Proběhne mezi 10:30 – 11:00 – všichni účastníci budou odměněni medailí a drobnou odměnou. Účast na dětském závodu je limitována věkem do 15 let. Doprovod je povolen. Všechny děti absolvující trať budou odměněny limitovanou kovovou medailí, ale také znovu pozvány na pódium a odměněny drobným dárkem při slavnostním vyhlášení výsledků. Registrace do Rodinného běhu je možná v den závodu (prezentace ideálně do 09:30) nebo předem na stránce Registrace na Rodinný běh – DOPORUČUJEME! Počet startovních čísel a účastnických medailí je omezen na 100 ks – NEZAVÁHEJTE!!! Registrační poplatek do Rodinného běhu je dobrovolný a bude možné jej uhradit při prezentaci/výdejem startovních čísel před závodem. „Výtěžek z tohoto startovného bude v rámci společenské odpovědnosti věnován na sportovní aktivity mladého krnovského nevidomého běžce Luboše Vachutky.“

Sportovně nadaní hoši a dívky mají možnost se přihlásit i do závodní kategorie – (startovné 250/300/500 Kč), kde se budou účastnit kvalifikace a finálových bojů. Obsah startovních balíčků je shodný s kategoriemi dospělých. Pozor! Registrace přes web do 15. 9. 2024 (nebo na místě s velmi omezenou kapacitou) a prezentace/výdej startovních balíčků do 09:30.

Plánek centra závodu

Pravidla závodu

Jediným kritériem pro vyhodnocení výsledků v kvalifikaci je čas, měřený automaticky elektronickým čipem, který je součástí startovního čísla – každý závodník je povinen si pevně připevnit startovní číslo před svým startem na svrchní část oděvu v oblasti břicha a hrudníku. Startovní čísla a čipy jsou nepřenosné. Není dovoleno použití čipu jiným závodníkem.
Pořadí ve vyřazovacích soubojích určuje hlavní rozhodčí.

Běžecký koridor je vymezen šíří schodů, není povoleno běžet mimo schody. Není možné používat trekingové hole či jiné pomůcky. Závodníci dbají bezpečnosti své i soupeřů a vyhýbají se jakékoliv kolizi.

Koncept závodu – vyřazovací souboje:

1.kolo KVALIFIKACE 10:00 – 10:25

Všichni závodníci startují v 10 s intervalech na základě pokynů startéra. V obou kolech kvalifikace je rozhodující dosažený čas.

Muži Open
z 1. kola kvalifikace postoupí 32 nejrychlejších podle času do 2. kola kvalifikace.

Ženy Open, Veteráni, Veteránky
z 1. kola kvalifikace postoupí 16 nejrychlejších podle času do 2. kola kvalifikace.

Hoši – závodní kategorie 
z kvalifikace postoupí 4 nejrychlejší podle času do velkého finále, kvalifikanti na 5.-8. místě postoupí do malého finále.

Dívky – závodní kategorie 
z kvalifikace postoupí 4 nejrychlejší podle času do velkého finále, kvalifikantky na 5.-8. místě postoupí do malého finále.

2.kolo KVALIFIKACE 10:50 – 11:10

Muži Open
z 2. kola kvalifikace postoupí 16 nejrychlejších podle času do čtvrtfinále.

Ženy Open, Veteráni, Veteránky
z 2. kola kvalifikace postoupí 8 nejrychlejších podle času do semifinále.

Pozn. Pokud se závodník rozhodne vyřazovacích kol neúčastnit, oznámí toto hlavnímu rozhodčímu / řediteli závodu a pořadí bude o jeho místo posunuto.

Všichni postupující jsou v rámci své kategorie seřazeni dle času dosaženého v 2. kole kvalifikace. Podle pořadí závodníků v 2. kole kvalifikace jsou sestaveny čtveřice pro vyřazovací kola (např. pro kategorii MO tvoří první čtveřici pro čtvrtfinále závodníci na 1., 8., 9. a 16. místě; druhou čtveřici pak závodníci na 2., 7., 10. a 15. místě apod.).

Vyřazovací část tvoří čtvrtfinále (jen pro MO), semifinále, malé a velké finále. Do dalšího kola postupují vždy první dva závodníci z každého běhu. Pořadí v cíli stanoví hlavní rozhodčí – umístění závodníků v cíli je stanoveno podle pořadí, v němž protne hruď závodníka svislou rovinu proloženou cílovou čarou, která je položena cca 50 cm za hranou posledního schodu.

Závodníci, kteří postoupili ze semifinále, běží velké finále. Závodníci, kteří byli v semifinále vyřazeni, běží malé finále.

Výjimku tvoří kategorie Hoši a Dívky – závodníci z 1. kola kvalifikace postupují přímo do finále, příp. malého finále.

Výsledky

Průběžné výsledky budou promítány a vyvěšovány v centru závodu, také je možnost výsledky sledovat on-line v přímém přenosu na webu závodu. Závodník ihned po skončení kvalifikace / vyřazovacím kole zjistí, zda postupuje do dalšího kola. Konečné výsledky budou bezprostředně po skončení závodu k dispozici v centru závodu a na internetu.

Vyhlášení vítězů

Proběhne ihned po vyhodnocení výsledků (předběžně mezi 13:30 a 14:00).

Ceny

Odměněni budou všichni účastníci velkého i malého finále. Vítězové jednotlivých kategorií MO, MV, ŽO, ŽV budou odměněni autorským pohárem. Oceněno bude i nejlepší družstvo.
Předpokládaná hodnota cen je 50.000 Kč

V Rodinném výběhu budou vyhlášeni všichni účastníci a obdrží drobný dárek.

Organizační zajištění

Upozornění

Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí. Bezplatná lékařská pomoc je poskytována pouze po doběhu v centru závodu. Následující lékařskou pomoc si každý účastník hradí ze svého zdravotního pojištění.

Organizace místa závodu

   Centrum závodů

Prostor před Chrámem svaté Marie Sedmibolestné (Vrch Cvilín, Krnov) – 50°04’48.7″N 17°43’16.3″E

více informací o místě závodů na stránce Vrch Cvilín

   Parkování

Parkování na ulici Výletní a na vrchu Cvilín bude z důvodu zajištění případného průjezdu vozidel IZS zcela zakázáno. Prosíme, využijte jiná parkoviště viz. mapka – Parkoviště Penzion Koliba a Penzion Šelenburg, v ulicích pod schody a v ulici K Ovčárně. Umožněte plynulý průjezd aut tak, že vysadíte spolucestující na točně a pojedete svůj vůz zaparkovat na vyhrazených plochách o pár minut chůze níže. Nevyužívejte prosím parkoviště hotelu Cvilín, pakliže nejste v hotelu ubytovaní!

Občerstvení

  • V centru závodu stánky místních restaurací
  • Výborná káva z mobilní kavárny
  • Čepovaná Nachmelená opice – Schodařský ležák 11°
  • Restaurace hotelu Cvilín – cca 100 m od centra závodu.
  • Hospůdka Cvilínka – bezprostředně u startu závodu pod Cvilínskými schody.
  • Pitný režim závodníkům zdarma po každém běhu.

Lékař

Profesionální lékařská služba v centru závodu.

WC

V prostoru centra závodu mobilní WC.

Převlékání

V party-stanu v centru závodu, případně individuálně (v autech…).